جزئیاتی از یک نامه / حقمان را بدهید

نفت آنلاین _ بزرگترین تشکل صنفی کارکنان وزارت نفت خواستار پایبندی دولت روحانی به قانون نفت شدند. در این درخواست که بصورت یک نامه برای رئیس جمهور آمده است می خوانیم:

photo_2017-04-15_11-20-03-712x1024

اَحسَنُ العَدلِ نُصرَهُ المَظلومِ؛
بهترین عدالت یارى مظلوم است. امام علی (ع)

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
موضوع: درخواست اجرای بندهای باقیمانده آئین نامه وظایف و اختیارات وزارت نفت (ماده ۱۰)
با سلام.

احتراماً همانگونه که مستحضر هستید پیرو سخنان گهربار مقام معظم رهبری و حمایت های معظم له از کارکنان صنعت نفت در خصوص موضوع ازدیاد برداشت از میادین نفتی مشترک و همچنین با هدف ایجاد انگیزه و نگهداشت نیروی انسانی متخصص ، مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۳۹۱/۰۲/۱۹ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت را تصویب نمود که پس از طی مراحل قانونی و تائید شورای محترم نگهبان ، آئین نامه مذکور در تاریخ ۱۳۹۳/۰۳/۰۱ از سوی حضرتعالی به وزارت نفت ابلاغ گردید.اما از آئین نامه اشاره شده بند مربوط به ترمیم پایه های حقوق که مهم ترین و امیدوار کننده ترین بخش قانون بود تاکنون اجراء نشده است.

از آن تاریخ تا کنون اجرای این آیین نامه توسط وزیر محترم نفت و سایر مدیران ارشد وزارت نفت به صورت ناقص انجام شده است به طوری که مفاد و پیوست های مهم و انکار ناپذیر آن که منجر به اصلاح حقوق و دستمزد کارکنان صنعت نفت می گردید، اجرا نشده و در مقابل اجرای آن مقاومت خاصی صورت می گیرد. نمایندگان کارکنان با تشکیل کمپین (پویش پیگیری مطالبات کارکنان صنعت نفت) با عضویت بالغ بر ۱۵ هزار نفر از کارکنان رسمی وزارت نفت، این عدم اجرای کامل آیین نامه را پیگیری کردند و بارها و به هر شکل و صورت و وسیله ممکن به شخص وزیر محترم و مدیران ارشد وزارت نفت متذکر شده اند. اما مع الاسف نتیجه ای حاصل نشده و حتی از جانب وزیر محترم مورد بی مهری و کم لطفی قرار گرفته ایم.العجب اخیراٌ وزیر محترم نفت در مصاحبه یکی از خبرگزاریها اعلام نموده اند قانون ماده ۱۰ بطور کامل اجراء شده است اما کی و کجا الله اعلم !!!!

کمترین حق ده ها هزار کارمند بی ادعای صنعت ارزش آفرین نفت شنیدن و التفات به درخواست آنان و اجرای بی کم و کاست آیین نامه مذکور است. درخواست اجرای کامل و بی چون و چرای قانون در کشوری که مفتخر به قانون اساسی اسلامی و ملی است و در دوران زمامداری دولت تدبیر و امید که با شعار قانون مداری و قانون محوری امور را در دست گرفت و به حق تا کنون هم بیشترین تلاش خود را در راستای تحقق این شعار نموده، خواسته زیادی نیست.عدم اجرای قانون مصرح توسط وزیر محترم و همچنین وعده های کذایی در خصوص اجرای عنقریب قانون مذکور باعث نارضایتی کارکنان از عملکرد وزیر شده است.

لذا اینک که در ماه های پایانی دور اول دولت تدبیر و امید قرار داریم ضمن آرزوی موفقیت برای جنابعالی در انتخابات پیش رو از حضرتعالی که در همه حال از کارکنان و فرزندان خود اعلام حمایت نموده اید تقاضامندیم ، دستور فرمایید با اجرای بندهای باقیمانده قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت (ماده ۱۰) گوشه ای از حقوق این عزیزان ، استیفاء گردد تا انشاءالله شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه با پشتوانه رأی اکثریت کارکنان صنعت نفت باشیم.انشاءالله
والسلام علیکم
جمعی از کارکنان و تلاشگران عرصه صنعت نفت
(به پیوست امضای ده هزار نفر از کارکنان)

پاسخ دهید

 

کلیه حقوق این وب سایت نزد پرتال مهندسان شیمی ایران محفوظ می باشد.
CopyRight © 2011-2019 , All Rights Reserved