شش مایل نشتی نفت در آب‌های فرانسه پس از غرق شدن کشتی ایتالیایی

ایندیپندنت_ مقامات فرانسه سعی دارند هرچه سریعتر یک نشتی بزرگ نفت را در ساحل بریتانی تمیز کنند، این نشتی پس از غرق شدن یک کشتی باری ایتالیایی اتفاق افتاد. یک تیم نجات از فرانسه و انگلستان همه ۲۷ سرنشین کشتی گرند امریکا را نجات دادند. این کشتی پس از آتش سوزی که روز سه شنبه آغاز شد غرق شد. این کشتی حامل بیش از ۲ هزار خودرو و ۳۶۵ محموله باری بود که ۴۰ تا از آنها حاوی مواد خطرناک و ۲۲۰۰ تن نفت خام سنگین بودند . جین لوییز لایزر، مسئول امور دریای بریتانی گفت فعلاً خطر احتمالی آلودگی شامل ۲۲۰۰ تن نفت خامی میشود که حمل می شد. حدود ۴۰ کانتینر قبل از غرق شدن کشتی به دریا افتادند. بیشتر آنها هم به خاطر آتش سوزی به شدت آسیب دیده بودند . مقامات فرانسه سعی دارند با استفاده از چهار کشتی جلوی این نشتی را بگیرند و آماده عملیات پاکسازی در خشکی هستند . به نظر می رسد آتش سوزی در عرشه مخصوص اتومبیل ها آغاز شده و بعد به کانتینرهای نفت سرایت کرده است. ولی دلیل اصلی آن هنوز مشخص نیست .
کانتینرها حاوی صد تن اسید هیدروکلریک و هفتاد تن اسید سولفوریک می‌شدند ولی لازیرگفت که ریسک آلودگی بیشتر متوجه مواد شیمیایی است که اکثر آنها تا حالا آتش گرفته اند .
تصاویر منتشر شده در روز پنجشنبه از نیروی دریایی فرانسه، شعله ها و دود های سیاه رنگ را از روی عرشه کشتی نشان می دادند .
مقامات دریایی گفتند که این کشتی از قبل نشتی سوختی با حدود ۱۰ کیلومتر درازا و یک کیلومتر پهنا داشته است. به نظر می‌رسد این نفت تا آخر هفته به سواحل جنوبی بریتانی هم برسد .
یک کشتی پاکسازی فرانسوی در راه رسیدن به این منطقه است. فرانسه از آژانس ایمنی نیروی دریایی اروپا هم خواست برای مشخص کردن مکان نشتی ها از ماهواره ها کمک بگیرند .
این کشتی حدود ۳۳۰ کیلومتری غرب شهر لاراچله در فرانسه غرق شد. مسیر آن از هامبورگ به کازابلانکا بود .
کمپین محیط زیستی فرانسه اعلام کرد که قصد دارد به خاطر آسیب به محیط زیست شکایتی تنظیم کند .
«۲۰۰۰ خودرو…. این یک تصادف اتومبیل در کف دریا است و هزاران ماده سمی را در منطقه ای آزاد کرده که پر از ماهی، پلانکتون و حیوانات دریایی است».
نشتی کشتی آماکو کادیر هنوز در خاطر بریتانی است. این بزرگ‌ترین نشتی نفت در نوع خود بود که پاکسازی آن دهه ها طول کشید. ۲۲۰۸۸۰ تن نفت بر اثر غرق شدن یک کشتی طوفان زده وارد دریا شد .

دیدگاهتان را بنویسید

 

کلیه حقوق این وب سایت نزد پرتال مهندسان شیمی ایران محفوظ می باشد.
CopyRight © 2011-2019 , All Rights Reserved