میدان آغار و دالان را بیشتر بشناسید

به گزارش  فارس در حال حاضر به طور متوسط روزانه بیش از ۴۳ میلیون متر مکعب گاز از دو میدان آغار و دالان که از مناطق زاگرس جنوبی است تولید می‌شود. در همین رابطه سرپرست منطقه عملیاتی آغار و دالان در شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی با اعلام این که تولید گاز طبیعی در این منطقه در سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۱،۵ درصد بیشتر از میزان تولید روزانه در زمان پیک تولید است، تصریح کرد: همزمان با افزایش تولید گاز طبیعی هم اکنون به طور متوسط روزانه نزدیک به ۱۰ هزار بشکه میعانات گازی تولید و به پالایشگاه نفت شیراز انتقال داده می‌شود.

منطقه عملیاتی آغار و دالان شامل ۲۹ حلقه چاه تولیدی بوده و ظرفیت تولید گاز در این دو میدان حدود ۴۳ میلیون مترمکعب در روز بوده که این گاز توسط هشت مرکز جمع آوری به پالایشگاه گاز فراشبند منتقل می‌شود.

میدان گازی آغار در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز و ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی فیروز آباد در مجاورت شهر قیر قرار گرفته و در سال ۱۳۵۱ کشف شده و در این میدان گازی ۱۷ حلقه چاه وجود دارد که ۱۴ حلقه آن تولیدی است.

میدان گازی دالان نیز در فاصله ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز و فاصله ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر فراشبند قرار دارد. این میدان در سال ۱۳۵۴ کشف و بهره‌برداری از آن ازسال ۱۳۷۱ آغاز شده بوده و در این میدان ۱۷ حلقه چاه حفاری شده که ۱۵ حلقه آن تولیدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

 

کلیه حقوق این وب سایت نزد پرتال مهندسان شیمی ایران محفوظ می باشد.
CopyRight © 2011-2019 , All Rights Reserved