میزان افزایش حقوق کارکنان دولت، بازنشستگان و کارگران در سال ۹۸+ جداول

شبکه_شرایط پرداخت حقوق کارکنان در لایحه بودجه سال ۹۸ به صورت متفاوت پیش رفت و آنچه در لایحه مبنی بر افزایش یکسان ۲۰درصدی حقوق ۹۸ پیشنهاد کرده بود، مصوب نشد و در نهایت نمایندگان افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق سال ۹۸ را به طور یکسان بین کارکنان مصوب کردند. البته این موضوع مورد تأیید دولت قرار نگرفت و مخالفت‌های در این رابطه داشت. یکی از دلایل دولت برای مخالفت به این بر می‌گردد که در این حالت حقوق‌های زیر دو میلیون تومان از افزایش نسبتاً خوبی برخوردار خواهند شد، اما حقوق بالای دو میلیون تومان از رشد کمتری برخوردار می‌شوند. این در حالی است که حقوق دریافتی حدود یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر از کارکنان دولت زیر دو میلیون و تا چهار میلیون نفر بیش از دو میلیون تومان است.

جدول حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال ۱۳۹۸

بررسی آخرین وضعیت پرداختی حقوق کارکنان بر اساس جداول ارائه شده ، نشان می‌دهد در سال جاری دولت به حدود چهار میلیون و ۷۴۷ هزار و ۹۳۷ کارمند و بازنشسته حقوق پرداخت می‌کند که متوسط مبلغ در حکم آنها حدود دو میلیون و ۸۶۷ هزار تومان است. این در شرایطی است که مجموع کارکنان دولت از رسمی، پیمانی و قراردادی به دو میلیون و ۶۳۶هزار و ۸۲۹ نفر می‌رسد که متوسط مبلغ کل حکم حقوق آنها در سال جاری حدود دو میلیون و ۹۳۳ هزار تومان است. همچنین تعداد بازنشستگان کشوری و لشکری دو میلیون و ۱۱۱ هزار و ۱۰۸ نفر است که متوسط مبلغ کل حکم در سال جاری برای آنها به دو میلیون و ۳۲۰ هزار تومان می‌رسد. طبق طبقه‌بندی‌های انجام شده تعداد کارکنان و بازنشستگانی که کمتر از دو میلیون تومان دریافتی دارد به یک میلیون و ۱۵۶ هزار و ۳۷ تومان می‌رسد. همچنین تعداد افرادی که کمتر از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافتی دارند، دو میلیون و ۵۳۳ نفر و تعداد دریافتی کمتر از چهار میلیون تومان به چهار میلیون و ۴۳۴ هزار نفر می‌رسد. مابقی کارکنان نیز بیش از چهار میلیون تومان دریافتی دارند که حتی تا بالای ۱۰ میلیون تومان تعداد آن‌ها افزایش دارد این در حالی است که افرادی که بیش از ۱۰میلیون تومان در دولت دریافتی دارند حدود ۱۹۳۵نفر هستند که متوسط حکم آنها ۱۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار، تصمیم به افزایش حداقل دستمزد ۹۸ کارگران از یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان سال گذشته به یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان در سال ۹۸ گرفتند. بر این اساس تا این لحظه حق مسکن ۱۰۰ هزار تومان تعیین شد، بن خواربار با افزایش ۸۰ هزار تومانی به ۱۹۰ هزار تومان رسیده و پایه سنوات ماهیانه با افزایش ۱۹ هزار تومانی ۷۰ هزار تومان تعیین شد.

 • حداقل دستمزد روزانه سال ۹۸ کارگران ۵۰۵٫۶۲۷ ریال
  حداقل دستمزد ماهیانه سال ۹۸ کارگران ۱۵٫۱۶۸٫۸۲۲ ریال
  حق اولاد یک فرزند ۱٫۵۱۶٫۸۲۲ ریال
  حق اولاد دو فرزند ۳٫۰۳۳٫۷۶۴ ریال
  پایه سنواتی ۷۰۰٫۰۰۰ ریال (به شرط داشتن یک سال سابقه)
  حق مسکن ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
  بن کارگری ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ ریال
  حداقل حقوق دریافتی یک کارگر مجرد یا کارگر متأهل بدون فرزند با احتساب حق مسکن و حق بن کارگری در سال ۹۸ یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان می‌شود.

جدول حداقل حقوق و دستمزد کارگران قانون کار در سال ۹۸

حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال قبل حدود ۳۶٫۵٪ افزایش یافت. مجموع حقوق و مزایای سال ۹۸ یک کارگر با یک فرزند و یک سال سابقه کار در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال قبل حدود ۴۲٫۵٪ افزایش یافت.

جزئیات محاسبه حقوق و مزایای کارگران در سال ۹۸

جدول حقوق و دستمزد کارگران سال ۹۸ سایر سطوح

دستمزد کارگران دارای «سایر سطوح مزدی» که حقوق پایه آن‌ها در سال جاری بیش از یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۰ تومان بود به صورت ترکیبی از درصد و رقم ریالی ثابت تعیین شد. به این ترتیب دستمزد سایر سطوح مزدی نسبت به حقوق پایه سال جاری ۱۳ درصد به اضافه دو میلیون و ۶۱۱ هزار و ۴۸۲ ریال افزایش یافت.

 • حق اولاد یک فرزند ۱٫۵۱۶٫۸۲۲ ریال
  حق اولاد دو فرزند ۳٫۰۳۳٫۷۶۴ ریال
  حق اولاد ۱٫۵۱۶٫۰۰۰ ریال
  پایه سنواتی ۷۰۰٫۰۰۰ ریال
  حق مسکن ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
  بن کارگری ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ ریال

دیدگاهتان را بنویسید

 

کلیه حقوق این وب سایت نزد پرتال مهندسان شیمی ایران محفوظ می باشد.
CopyRight © 2011-2019 , All Rights Reserved